Blokhuispoort, 5,-
Astersonic: Heymoonshaker + Moaning Cities + The Afterveins
Kleintje Eurosonic, gewoon in Leeuwarden
Geen kaarten voor Eurosonic/ Noorderslag geregeld? Dat snappen we, want die zijn nogal aan de prijs. Bovendien wordt het beste van de grootste showcase van Europa gewoon naar Leeuwarden gehaald tijdens Astersonic. Op 16 januari drink je je biertje bij Heymoonshaker (Beatboxblues, UK), Moaning Cities (psychedelische rock & roll, BE) en The Afterveins (Psychedelische folk, NL), tickets haal je online of bij King Kong Records!
Heymoonshaker combineert rauwe blues met hiphop, wat verbazingwekkend goed blijkt te werken. Het hese stemgeluid van de zanger/gitarist doet denken aan Tom Waits en de mondpercussionist steelt moeiteloos de show. Met hun originele visie op blues maakten deze Britse gasten - die elkaar als straatmuzikanten in Nieuw-Zeeland ontmoetten - een blijvende indruk op festivals als Sziget en Glastonbury. Eigenlijk is slechts één omschrijving allesomvattend: Heymoonshaker is too cool for school.
Moaning Cities is een Brusselse rock 'n rollband met een hoorbare liefde voor psychedelica uit de jaren '60 en fuzz- en distortion-pedalen. Een aantal zachtere songs in hun set doen denken aan The Beatles en Jefferson Airplane. Gewapend met een sitar en de jaloersmakende stem van de zanger boeit de band gelijk.
The Afterveins dan. Rotterdam's finest, die je kent van de Popronde, Noorderslag en heul veul festivals. Ze maken psychedelische folkmuziek, met flink wat new wave invloeden. Denk aan The Sound, Nick Drake of The Feelies. Dat dat supertof klinkt gaan ze je bewijzen met hun tweede album, wat begin dit jaar uitkomt.
Poster: Wouter Hylkema