Grand Cafe Z, ,-

Asteriks x Explore The North x Grand Cafe Z

Podium Asteriks organiseert de zaterdagmiddag van Explore The North programma in de kelder van het Z-Gebouw. In het kader van Asteriks in Residence presenteren we twee films met natuuúúurlijk bijbehorende optredens! Tickets vind je op de website van Explore The North. Lees verder voor meer info >>

Wild Wild Winds
Seewolf werkt momenteel aan de opname van hun debuutplaat Moonwater, die in 2019 zal verschijnen. Bijzonder aan deze plaat is dat de band alles zelf opneemt, met een tapemachine uit helemaal Amerika verscheept. Eerder dit jaar brachten ze al een voorproefje met de single Wild Winds. Tijdens de residentie van twaalf dagen komen filmmaker Jonathan Sipkema uit Zwolle en de van oorsprong Mexicaanse danser Diego Robledo uit Spanje bij elkaar. Samen maakten ze een korte film met Wild Winds als soundtrack. Het resultaat? Dat zien jij en Seewolf beiden als eerste tijdens de première op 24 november in Grand Café Z

14.00-14.15 Filmvertoning Wild Winds van Jonathan Sipkema
14.15-15.00 Seewolf live

Transmission
Tijdens deelname aan Tandem Fryslân bundelen de Popfabryk en Oekraïense festivalorganisatie Respublica hun krachten. Hieruit ontstaat het bijzondere uitwisselingsproject Transmission. Een Friese songwriter en documentairemaker vliegen naar Kiev, waar ze een Oekraïense songwriter en documentairemaker ontmoetten. Het viertal stapt daar in een busje en rijdt in tien dagen tijd naar Leeuwarden. Onderweg schrijven de songwriters - YVI uit Sneek en Sasha Boole uit Chernivtsi - samen een nieuw nummer en voeren ze gesprekken over de verschillen en overeenkomsten tussen hun thuislanden. De mobiele residentie is vastgelegd in een korte documentaire door Jan Martien Dekker, met ondersteuning van Oleksandr Kokhan.

15.15-15.30 Filmvertoning Soort van Hetzelfde van Jan Martien Dekker
15.30-16.00 YVI live
16.00-16.10 Gezamenlijk
16.10-16.40 Sasha live

Over Asteriks in Residence
Asteriks in Residence is een residentie project van Podium Asteriks en de Popfabryk dat Friese en internationale makers van verschillende disciplines samenbrengt. De makers komen in korte tijd tot een exclusief gezamenlijk product of optreden, dat ze vervolgens presenteren tijdens een Fries festival. In 2017 vonden edities plaats tijdens Welcome to The Village en Explore the North.

Algemeen
info@podiumasteriks.nl
Vrijwilligers
Cesar Eisma - 06 294 883 44
vrijwilligers@podiumasteriks.nl
Nick Veenstra - 06 532 042 63
nick@podiumasteriks.nl
Propaganda
Mart Faijdherbe - 06 385 158 11 communicatie@podiumasteriks.nl
Siegriet de Vries - 06 220 844 86
productie@podiumasteriks.nl
Hillebrand Rijpma - 06 208 954 42
info@podiumasteriks.nl
De baas
Koen Haringa - 06 133 677 91
koen@podiumasteriks.nl
Zwettestraat 30a
8912AV Leeuwarden

Katja Grosskinsky is een Illustrator, Designer en Art Director werkzaam in Utrecht. Ze creëert graag grappige en kleurrijke illustraties voor magazines, kleren, ramen of muren en staat altijd open om iets nieuws te ontdekken.